GRĀMATAS MĪKSTAJOS VĀKOS

Mīkstie vāki ir viens no visplašāk izmantotajiem grāmatu iesiešanas veidiem. Grāmatas mīkstajos vākos ir ne tikai izturīgas, ērtas un glītas, bet arī būtiski lētākas nekā grāmatas cietajos vākos. Mīksto vāku grāmatām var izmantot tās pašas pēcapstrādes tehnoloģijas, ko grāmatām cietajos vākos, proti, iespiest reljefu (kongrēvu) uz vāka, dizainā izmantot karstspiedi ar foliju, veikt vāka dizaina daļēju UV lakošanu u.c. Svarīgi pieminēt, ka mīksto sējumu grāmatām ir arī īsāks izgatavošanas cikls, kas nozīmē īsākus darba izpildes termiņus. Lai grāmata kalpotu ilgāk, vāks parasti tiek laminēts ar kādu no laminātiem (Gloss, Matt vai Softtouch).

Grāmatas mīkstajos vākosGrāmatas mīkstajos vākos

Grāmatas mīkstajos vākos ar atlokiem

Mīkstos vākus var papildināt ar atlokiem, kas piešķirs grāmatai ne tikai solīdāku izskatu, bet nodrošinās vākus arī ar papildu funkcionalitāti: atloki nostiprina vāku – padara to stingrāku un noturīgu pret vēršanos vaļā; atlokus var izmantot kā vietu papildu informācijas izvietošanai (apraksts par autoru, citām autora grāmatām, sērijas jaunumiem u.c.); atloki kalpo arī kā grāmatzīme.

Grāmatas mīkstajos vākos ar atlokiemGrāmatas mīkstajos vākos ar atlokiem

Šūtas grāmatas mīkstajos vākos

Grāmatu mīkstajos vākos varam padarīt vēl izturīgāku, tās iekšlapas sašujot ar diegiem. Sevišķi ieteicams tas ir izdevumiem, kas tiks bieži lietoti, piemēram, mācību grāmatām, no kurām tiks konspektēts un kuras ilgstoši tiks turētas atvērtas. Iekšlapas ieteicams sašūt arī biezākām grāmatām. Biezums, no kura sējums būtu jāšuj, nav definēts, tas atkarīgs no grāmatas formāta un izvēlētā iekšlapu papīra.

Save

Save

Save