SKAVOTAS BROŠŪRAS

Skavotas brošūras ir ļoti ērts iesiešanas veids nelieliem poligrāfijas darbiem. Visbiežāk to izmanto reklāmas materiālu izgatavošanai, bet brošūras veidā tiek iesietas arī neliela izmēra grāmatiņas. Brošūrā parasti nav vairāk par 48 lappusēm, kas vidū nostiprinātas ar skavām. Ja lappušu ir vairāk, brošūras vāks vairs īsti neturēsies ciet. Pie lielāka lappušu skaita materiālu būtu ieteicams iesiet kā mīksto sējumu. Par mīkstā sējuma grāmatām vairāk lasiet šeit.

skavotas brošūrasskavotas brošūras

Skavotas brošūras formāti

Brošūru, tāpat kā jebkura cita veida grāmatu, varam izgatavot jebkurā izmērā, kas nepārsniedz A4. Plašāk par izmēriem, kurus drukāt ir visizdevīgāk, varat izlasīt šeit.

Papīrs skavotai brošūrai

Brošūras drukāšanai noteikti nevajadzētu izvēlēties plānu papīru, jo skavas, kas to vidū satur kopā, pavisam drīz izplīsīs un lapas vienkārši izkritīs. Jo cietāks papīrs, jo brošūra ilgāk kalpos. Citu ierobežojumu šajā ziņā nav – drukāšanai var izmantot jebkuru papīru. Ja brošūras mērķis ir reklamēt, vislabākā izvēle būtu kāds no krītpapīriem, kurš – tas jau ir gaumes jautājums.

Skavotas brošūras vāka pēcapstrāde

Lai padarītu brošūru vizuāli izteiksmīgāku un pamanāmu, tās vākam var veikt pēcapstrādi. Var izmantot tās pašas pēcapstrādes tehnoloģijas, kādas tiek izmantotas grāmatām mīkstajos vākos, var iespiest reljefu (kongrēvu) uz vāka, var dizainā izmantot karstspiedi ar foliju, veikt vāka daļēju UV lakošanu u.c. Ja vien brošūra nav paredzēta īsam laika sprīdim, tās vāku ieteicams laminēt ar kādu no laminātiem (Gloss, Matt vai Softtouch).

Save